AX7DCF2-160.0000
Mfr.Part #
AX7DCF2-160.0000
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Frequency :
160MHz
Standard Oscillators
Tradename :
ClearClock
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Brand :
Height :
1.8 mm
LVDS
Series :
ClearClock™ AX7
Voltage - Supply :
1.8V
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Subcategory :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Load Capacitance :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Enable/Disable
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C