AX7DCF1-804.3100T
Mfr.Part #
AX7DCF1-804.3100T
Description
XTAL OSC XO 804.3100MHZ LVDS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
804.31MHz
Tradename :
ClearClock
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Standard Oscillators
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
1.8V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
1.8 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Output :
LVDS
Base Resonator :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Series :
ClearClock™ AX7
Output Format :
LVDS
Factory Lead Time :
19 Weeks
Brand :
Length :
7 mm
Function :
Enable/Disable
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)