AX7DCF1-669.3266T
Mfr.Part #
AX7DCF1-669.3266T
Description
XTAL OSC XO 669.3266MHZ LVDS SMD
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
ClearClock™ AX7
Subcategory :
Oscillators
Product Status :
Active
Output Format :
LVDS
Width :
5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height :
1.8 mm
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Ratings :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tradename :
ClearClock
Brand :
Function :
Enable/Disable
Length :
7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
669.3266MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C