AX7DCF1-669.3266
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF1-669.3266
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 669.3266MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Type :
XO (Standard)
Load Capacitance :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ClearClock™ AX7
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Brand :
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.8V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Output Format :
LVDS
Tradename :
ClearClock
Length :
7 mm
Frequency :
669.3266MHz
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
5 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Height :
1.8 mm