AX7DCF1-666.0000T
Mfr.Part #
AX7DCF1-666.0000T
Description
XTAL OSC XO 666.0000MHZ LVDS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Product Type :
Standard Oscillators
Crystal
Length :
7 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Frequency :
666MHz
Tradename :
ClearClock
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
LVDS
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Status :
Active
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.8V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Type :
XO (Standard)
Height :
1.8 mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm