AX7DCF1-312.5000C
Mfr.Part #
AX7DCF1-312.5000C
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Abracon Corporation
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
1.8V
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.35ns
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
312.5MHz
Surface Mount :
yes
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Output Load :
100 Ohm
Operating Frequency :
312.5MHz
Output :
LVDS
Mounting Feature :
Surface Mount
Oscillator Type :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm