AX7DBF4-910.0000
Mfr.Part #
AX7DBF4-910.0000
Description
XTAL OSC XO 910.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
910MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
910MHz
Packaging :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
2.5V