AX7DBF4-200.0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF4-200.0000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Tradename :
ClearClock
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Format :
LVDS
Output :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Length :
7 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
ClearClock™ AX7
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
2GHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Ratings :
RoHS :
Details
Brand :
Voltage - Supply :
2.5V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Load Capacitance :
Current - Supply (Max) :
70mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Subcategory :
Oscillators
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm