AX7DBF3-920.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF3-920.0000T
Description
XTAL OSC XO 920.0000MHZ LVDS SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Load Capacitance :
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Active
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
7 mm
Frequency :
920MHz
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm
Width :
5 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Brand :
Type :
XO (Standard)
Output Format :
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA