AX7DBF2-920.0000T
Mfr.Part #
AX7DBF2-920.0000T
Description
XTAL OSC XO 920.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Brand :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Subcategory :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Output Format :
LVDS
Tradename :
ClearClock
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
920MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height :
1.8 mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
19 Weeks
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Length :
7 mm
Output :
LVDS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Width :
5 mm