AX7DBF1-906.5000C
Mfr.Part #
AX7DBF1-906.5000C
Description
XTAL OSC XO 906.5000MHZ LVDS SMD
ClearClock™ AX7
Reach Compliance Code :
Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Abracon Corporation
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
2.5V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Packaging :
Strip
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
LVDS
Mounting Feature :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Oscillator Type :
Enable/Disable
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
906.5MHz
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Frequency :
906.5MHz