AX7DBF1-737.2800
Mfr.Part #
AX7DBF1-737.2800
Description
XTAL OSC XO 737.2800MHZ LVDS SMD
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Package :
Bulk
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Frequency :
737.28MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Packaging :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
737.28MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Subcategory :
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%