AX7DBF1-668.2500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF1-668.2500
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 668.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Active
Width :
5 mm
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
668.25MHz
Height :
1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Tradename :
ClearClock
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output :
LVDS
RoHS :
Details
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Output Format :
LVDS
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Load Capacitance :
Product Type :
Standard Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Length :
7 mm
Series :
ClearClock™ AX7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA