AX7DBF1-666.5143
Mfr.Part #
AX7DBF1-666.5143
Description
XTAL OSC XO 666.5143MHZ LVDS SMD
Frequency :
666.5143MHz
Output Format :
LVDS
Voltage - Supply :
2.5V
Series :
ClearClock™ AX7
Function :
Enable/Disable
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Width :
5 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output :
LVDS
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Height :
1.8 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Brand :
Load Capacitance :
Absolute Pull Range (APR) :
Tradename :
ClearClock
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm