AX7DBF1-66.6667T
Mfr.Part #
AX7DBF1-66.6667T
Description
XTAL OSC XO 66.6667MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
RoHS :
Details
Base Resonator :
Crystal
Load Capacitance :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Subcategory :
ClearClock™ AX7
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
70mA
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Standard Oscillators
Brand :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Tradename :
ClearClock
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Format :
LVDS
Width :
5 mm
Height :
1.8 mm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
66.6667MHz