AX7DBF1-657.4219
Mfr.Part #
AX7DBF1-657.4219
Description
XTAL OSC XO 657.4219MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.35ns
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
657.4219MHz
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
70mA
Surface Mount :
yes
Package :
Strip
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Oscillator Type :
LVDS
Output Load :
100 Ohm
Rise Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
1 (Unlimited)
Abracon Corporation
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
657.4219MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
2.5V
Output :
XO (Standard)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm