AX7DBF1-655.3600
Mfr.Part #
AX7DBF1-655.3600
Description
XTAL OSC XO 655.3600MHZ LVDS SMD
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
1.8 mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output :
LVDS
Product Status :
Active
Series :
ClearClock™ AX7
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
655.36MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V
Length :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tradename :
ClearClock
Product Type :
Standard Oscillators
Output Format :
LVDS
Brand :
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA