AX7DBF1-61.4400T
Mfr.Part #
AX7DBF1-61.4400T
Description
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency :
61.44MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Subcategory :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Type :
Standard Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Enable/Disable
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.8 mm
Tradename :
ClearClock
Product Status :
Active
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Ratings :
Output Format :
LVDS
Load Capacitance :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm