AX7DBF1-266.6667
Mfr.Part #
AX7DBF1-266.6667
Description
XTAL OSC XO 266.6667MHZ LVDS SMD
Packaging :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Crystal
Operating Frequency :
266.6667MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
266.6667MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±25ppm
ClearClock™ AX7
Rise Time-Max :
0.35ns
Ratings :
Supply Voltage :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm