AX7DBF1-2000.0000C
Mfr.Part #
AX7DBF1-2000.0000C
Description
XTAL OSC XO 2.0000GHZ LVDS SMD
Stock
50
In Stock :
50
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Abracon Corporation
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Packaging :
Strip
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Frequency :
2000MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
RoHS Compliant
Output Load :
100 Ohm
Mounting Type :
Oscillator Type :
LVDS
Rise Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)