AX7DBF1-187.5000T
Mfr.Part #
AX7DBF1-187.5000T
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Max) :
70mA
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output Format :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Load Capacitance :
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Type :
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Ratings :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
187.5MHz
Function :
Enable/Disable
Width :
5 mm
RoHS Compliant
Tradename :
ClearClock
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Subcategory :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ClearClock™ AX7
Length :
7 mm
Height :
1.8 mm