AX7DBF1-1024.0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DBF1-1024.0000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 1.0240GHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Format :
LVDS
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
1.8 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Load Capacitance :
Function :
Enable/Disable
Subcategory :
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
1.024GHz
Series :
ClearClock™ AX7
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Tradename :
ClearClock
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA