AX7DAF4-148.5000C
Mfr.Part #
AX7DAF4-148.5000C
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
70mA
Supply Voltage :
3.3V
8-SMD, No Lead
Operating Frequency :
148.5MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
148.5MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Oscillator Type :
LVDS
Package :
Strip
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Output Load :
100 Ohm