AX7DAF2-920.0000C
Mfr.Part #
AX7DAF2-920.0000C
Description
XTAL OSC XO 920.0000MHZ LVDS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
70mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Frequency :
920MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Feature :
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
920MHz
Oscillator Type :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Ratings :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Output :
LVDS
Abracon Corporation
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Strip
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output Load :
100 Ohm