AX7DAF2-74.5000
Mfr.Part #
AX7DAF2-74.5000
Description
XTAL OSC XO 74.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
74.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Ratings :
Fall Time-Max :
0.35ns
Abracon Corporation
Output Load :
100 Ohm
Package :
Strip
Output :
LVDS
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Series :
ClearClock™ AX7
Rise Time-Max :
0.35ns
Function :
Enable/Disable
Oscillator Type :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
74.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V