AX7DAF2-187.5000C
Mfr.Part #
AX7DAF2-187.5000C
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVDS SMD
Stock
50
In Stock :
50
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Level :
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Strip
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Symmetry Max :
55(%)
Base Resonator :
Crystal
Product Length (mm) :
7(mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Screening Level :
Industrial
Packaging :
Strip
Series :
ClearClock™ AX7
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Depth (mm) :
5(mm)
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Frequency :
187.5MHz
Programmable :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)