AX7DAF1-433.3333
Mfr.Part #
AX7DAF1-433.3333
Description
XTAL OSC XO 433.3333MHZ LVDS SMD
LVDS
Product Height (mm) :
1.8(mm)
Product Length (mm) :
7(mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
ClearClock™ AX7
Load Capacitance :
Screening Level :
Industrial
Rad Hardened :
No
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable :
No
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Level :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Supply Voltage (Typ) :
3.3
Length :
7 mm
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Operating Supply Voltage (Min) :
2.97(V)
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Width :
5 mm
Product Depth (mm) :
Frequency :
433.3333MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Height :
1.8 mm
Symmetry Max :
55(%)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Active
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA