AX5PBF2-148.5000T
Mfr.Part #
AX5PBF2-148.5000T
Description
OSC XO 148.5MHZ 2.5V LVPECL
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Symmetry-Max :
55/45%
Product Status :
Active
Frequency :
148.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
148.5MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
110mA
Supply Voltage :
2.5V