AX5MCF4-910.0000C
Mfr.Part #
AX5MCF4-910.0000C
Description
OSC XO 910MHZ 1.8V CML
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
1.8V
Frequency :
910MHz
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
910MHz
Output :
CML
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Current - Supply (Max) :
85mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm