AX5MBF2-720.0000C
Mfr.Part #
AX5MBF2-720.0000C
Description
OSC XO 720MHZ 2.5V CML
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Frequency :
720MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Compliant
Output :
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Frequency :
720MHz
Current - Supply (Max) :
85mA
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Mounting Type :
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)