AX5DBF1-1252.5000C
Mfr.Part #
AX5DBF1-1252.5000C
Description
OSC XO 1.2525GHZ 2.5V LVDS
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency :
1252.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Strip
Frequency :
1.2525GHz
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%