AX5DAF1-910.0000
Mfr.Part #
AX5DAF1-910.0000
Description
OSC XO 910MHZ 3.3V LVDS
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency :
910MHz
Frequency :
910MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
80mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
ClearClock™ AX5
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Frequency Stability :
±20ppm