AX5DAF1-187.5000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DAF1-187.5000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 187.5MHZ 3.3V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
187.5MHz
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVDS
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
ClearClock™ AX5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Package :
Strip
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
187.5MHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
80mA
Fall Time-Max :
0.4ns
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm