AWCM001106052N5D00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AWCM001106052N5D00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
850 mA
Inductance :
2.5 nH
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Series :
AWCM
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±0.5nH
Material - Core :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.041" L x 0.024" W (1.05mm x 0.60mm)
Frequency - Self Resonant :
15GHz
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics AWCM001106052N5D00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD