AVRH10C101KT4R7FA8
Mfr.Part #
AVRH10C101KT4R7FA8
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
VARISTOR 100V 1A 0402
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Surge :
1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Min) :
90V
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
AVR
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance @ Frequency :
4.7pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Max) :
110V
Operating Temperature :
-40°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
0.03J
Maximum DC Volts :
70V