AV25K1210401NIR1HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AV25K1210401NIR1HT
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
AVHT AUTO SERIES NISN 25V 1210
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Energy :
Product :
MLV
RoHS :
Details
Varistor Voltage (Typ) :
33 V
Product Status :
Active
Brand :
Bourns
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Subcategory :
Varistors
Tradename :
Keko-Varicon
Series :
AVHT
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Bourns
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Packaging :
Reel
Product Category :
Varistors
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V