AV17K1210401NIR1HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AV17K1210401NIR1HT
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Series :
AV
Maximum DC Volts :
20V
Varistor Voltage (Min) :
24.3V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ) :
27V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
29.7V
Energy :
1.8J
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
17V
Current - Surge :
400A
Capacitance @ Frequency :
2000pF @ 1kHz