AU063C475KA76A
Mfr.Part #
AU063C475KA76A
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
AU063C475KA76A
KYOCERA AVX AU063C475KA76A
AU 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 4.7muF