AU01ZD104MAG2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AU01ZD104MAG2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Gold Flash Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Series :
AU
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
AU01ZD104MAG2A
KYOCERA AVX AU01ZD104MAG2A
AU 0201 0603Metric Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm X5R ±20% 0.1muF