ATV50C300J-HF
Mfr.Part #
ATV50C300J-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Zener
Diode Element Material :
SILICON
Applications :
Automotive
Polarity :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
30V
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
Automotive, AEC-Q101
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Power Dissipation-Max :
6.5W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
103.3A
Peak Pulse Current :
103.3A
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Clamping Voltage :
48.4V
Peak Pulse Power :
5kW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW