ATV50C220JB-HF
Mfr.Part #
ATV50C220JB-HF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
22V
Power Dissipation-Max :
6.5W
Peak Pulse Current :
140.8A
Applications :
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101
JESD-30 Code :
R-PDSO-C2
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
ECCN Code :
EAR99
Bidirectional Channels :
C BEND
Mount :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Clamping Voltage :
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
140.8A
Peak Pulse Power :
5kW