ATV30C7V5JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C7V5JB-HF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
12.9V
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Power :
3kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
232.56A
Series :
Automotive, AEC-Q101
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Peak Pulse Current :
232.56A
Zener
Bidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
7.5V