ATV30C7V5J-HF
Mfr.Part #
ATV30C7V5J-HF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101
Clamping Voltage :
12.9V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
3kW
Published :
Unidirectional Channels :
Reverse Standoff Voltage :
7.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
232.56A
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Peak Pulse Current :
232.56A