ATV30C480JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C480JB-HF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.76A
Peak Pulse Current :
38.76A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Clamping Voltage :
77.4V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Pulse Power :
3kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
48V