ATV30C441JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C441JB-HF
Description
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AB
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Reverse Standoff Voltage :
440V
1 (Unlimited)
Series :
Automotive, AEC-Q101
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Pbfree Code :
yes
Type :
Zener
Peak Pulse Current :
4.21A
Clamping Voltage :
713V
Peak Pulse Power :
3kW
Voltage - Breakdown (Min) :
492V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.21A