ATV30C251JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C251JB-HF
Description
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AB
Peak Pulse Current :
7.41A
Peak Pulse Power :
3kW
Published :
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Type :
Zener
Bidirectional Channels :
1
Pbfree Code :
yes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.41A
Clamping Voltage :
405V
Voltage - Breakdown (Min) :
279V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Reverse Standoff Voltage :
250V