ATV30C201JB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV30C201JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Peak Pulse Power :
3kW
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Peak Pulse Current :
9.26A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Bidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Pbfree Code :
yes
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
9.26A
Type :
Zener
Series :
Automotive, AEC-Q101
Reverse Standoff Voltage :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Mount :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Voltage - Breakdown (Min) :
224V
Clamping Voltage :
324V