ATV30C170JB-HF
Mfr.Part #
ATV30C170JB-HF
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Peak Pulse Current :
108.7A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
Reverse Standoff Voltage :
17V
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Published :
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Clamping Voltage :
27.6V
Peak Pulse Power :
3kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V