ATV06B700J-HF
Mfr.Part #
ATV06B700J-HF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
600W
Peak Pulse Current :
5.31A
Clamping Voltage :
113V
Reverse Standoff Voltage :
70V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.31A
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V