ATV06B480JB-HF
Mfr.Part #
ATV06B480JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.75A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Peak Pulse Current :
7.75A
Series :
Automotive, AEC-Q101
Clamping Voltage :
77.4V
Peak Pulse Power :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Bidirectional Channels :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reverse Standoff Voltage :
48V